Individuāls plāns darbam ar bērnu invalīdu. Nodarbību kopsavilkums sagatavošanas grupu bērniem

Pašvaldības budžeta papildizglītības iestāde

"Pilsētas bērnu un jauniešu attīstības un zinātniski tehniskās jaunrades centrs"

NODARBĪBAS KOPSAVILKUMS

Tēma: jūras ainava "Moonwalk"

individuālā nodarbība ar bērnu invalīdu mājās.

Bērnu biedrība "Burvju ota".

papildu izglītības skolotājs:

Judina Daria Sergejevna.

Tula 2016

Datums, kad: 03.2016

Atrašanās vieta: MBUDO "GCR un NTTD un Yu".

Bērna vecums: 10 gadi.

Studiju gads: otrais.

Daudzums: 1 persona.

Izglītības pasākumu organizēšanas formas: individuālais darbs.

Klases aprīkojums:

    ShēmaUnilustrācijas;

    PapīrsPriekšakvareļi;

    Krāsas- guaša,

    Otasvāverevaiponijs2, 5, 10;

    VienkāršizīmulisUndzēšgumijaPriekšskice;

    Jar, eļļas audums.

    Vizuālais materiāls.

Mērķis: attēlot jūras ainavu pēc modeļa, skicējot, iemācīties pareizi izmantot kontrastējošas krāsas nakts attēlošanā. Skatoties vizuālo materiālu, veiciet īsu sarunu.

Uzdevumi:

Izglītojoši:

1. Nostiprināt studenta zināšanas par kompozīcijas pamatiem.

2. Krāsu spektra fiksēšana.

3. Zināšanu nostiprināšana par iepriekš apgūtajiem tēlotājmākslas un glezniecības veidiem.

4.Parādīt krāsas lomu ainavā, noskaņā, attieksmē.

5. Studenta iepazīstināšana ar jaunu ainavas veidu - “jūru”.

Izglītojoši:

1.Attīstīt neatlaidību, spēju pabeigt iesākto darbu.

2. Radošās iztēles attīstība.

3.Patstāvīgā darba iemaņu veidošana.

4. Attīstībadomāšanas pamatfunkcijas: introspekcija, pašcieņa.

5. Smalko motoriku, tātad, bērna invalīda runas un prāta spēju, intelekta attīstība.

6. Atmiņas un uzmanības attīstība, spēja izteikt savas emocijas un garastāvokli zīmējot.

7. Bērna invalīda esošā potenciāla attīstība un īstenošana.

8. Attīstīt spēju tikt galā ar savu iekšējo izolāciju.

Izglītojoši:

1. Estētiskās gaumes audzināšana.

2. Emocionālās atsaucības uz mākslinieciskās kultūras parādībām audzināšana.

3. Piederības sajūtas un mīlestības pret mūsu dzimto dabu veicināšana.

4. Veicināt vēlmi veikt kvalitatīvu darbu.

Mācību metodes: vizuāli, praktiski.

Vadot nodarbības ar bērniem invalīdiem, jāievēro šādi nosacījumi:

Lēnāks mācīšanās temps atšķirībā no veseliem bērniem;

Optimāla bērnu iesaiste mācību priekšmetos balstītās praktiskās darbībās;

Paļaušanās uz bērna attīstītākajām pozitīvajām īpašībām;

Bērnu aktivitāšu diferencēta vadīšana un viņu rīcības korekcija.

Nodarbības struktūra:

Laika organizēšana;

Apgūstamā materiāla atkārtošana;

Sarunas ceļā apgūt jaunu tēmu, aplūkot mākslinieku reprodukcijas;

Fiziskās audzināšanas minūte;

Praktiskā daļa;

Darba pabeigšana un summēšana;

Atspulgs.

Nodarbības gaita:

    Organizatoriskais brīdis (1 min.)

Sveicieni;

Pārbauda gatavību nodarbībām.

    Apskatītā materiāla atkārtošana, mērķu un uzdevumu izvirzīšana (5 min.)

Mūsu šodienas nodarbības mērķis ir iepazīstināt ar jaunu ainavas veidu - “jūras ainavu”. Mūsu uzdevums būs iemācīties pareizi attēlot ūdeni, nakts laiku, kā arī izmantot kontrastējošas krāsas (piemēram, melnu kombinācijā ar baltu un zilu ar dzeltenu utt.), savā darbā izmantot vismazāko toņu skaitu, jo nakts attēlā parasti tiek izmantotas ne vairāk kā 3-4 krāsas.

Iesākumā apskatīsim aptverto materiālu un atcerēsimies, kas ir svarīgākais mākslinieciskās izteiksmes līdzeklis?Studentu atbilde: krāsa.

Vēl viens svarīgs aspekts tēlotājmākslā ir kompozīcija. Lai izveidotu attēlu, mums tas ir pareizi jākomponē. Atcerēsimies, kas ir kompozīcija?Atbilde: kompozīcija ir pareizs objektu izvietojums uz papīra lapas.

Tālāk tiek rādīti dažādi attēli, un bērnam jāredz un jānosaka, vai priekšmeti uz tiem atrodas pareizi vai nepareizi. Tālāk atcerēsimies, kādas krāsas ir.Atbilde: silts un auksts, jautrs un skumjš, mierīgs un bagāts, gaišs un tumšs utt.

Tagad parunāsim par galvenajiem glezniecības žanriem, t.i. citādāk – par gleznu veidiem?

Atbilde: ainava, portrets un klusā daba. Tā kā šodien mūsu nodarbība ir veltīta tādam glezniecības žanram kā ainava, lūdzu, atbildiet uz jautājumu, kas ir ainava?

Atbilde: dekorācijas - Tas ir dabas, lauku, ēku, ūdenstilpju u.c. attēls. Kādi ir galvenie ainavu veidi?

Studenti: lauku, pilsētu, lauku, arhitektūras, jūras ainavas, ainavas pa sezonām (ziema, vasara utt.).

    Izpētiet jaunu tēmu sarunā un skatoties mākslinieku izdrukas (3 min.).

Pēc tam, kad runājām par tēlotājmākslas veidiem, žanriem, par krāsu un tās veidiem, atcerējāmies, kas ir ainava un tās tipi, runāsim par mākslinieku gleznām un noteiksim, kādu krāsu, noskaņas un tehnikas kombināciju viņi izmantojuši savos darbos. .

Skolotāja demonstrē un komentē izcilu un mūsdienīgu mākslinieku reprodukcijas par tēmu “jūras ainava”, kā arī gleznas, kas attēlo nakti. Bērns klausās skolotāja komentārus un apspriež skatīto materiālu.

    Fiziskās audzināšanas minūte (1 min.)

    Praktiskā daļa (30 min.)

Pirms darba uzsākšanas bērns no piedāvātajiem paraugiem izvēlas sev tīkamāko uzdevumu. Pēc tam jums ir nepieciešams iesildīties un iesildīt pirkstus ar vingrinājumiem. Tad viņi uztaisa vairākas skices, izvēlas veiksmīgāko un tikai pēc tam sāk strādāt. Papīra lapa ir novietota horizontāli.

Skolotāju ieteikumi: Tagad parādīsim savu iztēli, radošumu un uzzīmēsim jūras ainavu par tēmu “Mēnessgaismas ceļš”, kas jāsaista ar nakti jūrā, mēness atspīdumu ūdenī un tumšo un gaišo krāsu kombināciju.

Skicēšana ar zīmuli.

Skolotājs uzrauga studenta darbu un sniedz ieteikumus:

Skici veidojam ar cietu zīmuli (T vai TM), pārāk nespiežot, jo tas būs redzams cauri krāsai.

Veidojot skici, zīmējumā nav jāzīmē skaidri elementi, jo skice ir tikai aptuvens, sākotnējais objektu attēls.

Skices pabeigšana un darbs ar krāsu

Krāsošanas darbus veiksim pa posmiem. Mēs sākam zīmēt no kreisās puses uz labo, virzoties no augšas uz leju. Vispirms uzzīmējam galveno fonu – debesis un ūdeni. Tiem jābūt aptuveni vienā krāsā. Mēs atstājam nepiepildītu loku debesīs uz mēnesi. Pēc tam mēs attēlojam zemi un kalnus krastā, izmantojot melnos, brūnos un zilos toņus, jo tie ir tumšākie plankumi mūsu darbā. Mums ir gatavs fons, un tagad ļaujiet tam nožūt.

Tagad mēs zīmējam galvenos elementus savā kompozīcijā (mēness un Mēness ceļš) un pārejam pie gaišām krāsām (balta un dzeltena). Mēs veidojam izcēlumus uz ūdens ar gariem, pakāpeniski izkliedējošiem triepieniem, izmantojot baltas un dzeltenas krāsas. Ļaujiet darbam nožūt.

Izmantojot melno, zilo un balto krāsu, mēs debesīs zīmējam mazus nakts mākoņus, tādējādi aizpildot tukšās vietas savā kompozīcijā. Varbūt mūsu darbs ir gatavs. Mums ir jāizvērtē.

6. Nodarbības kopsavilkums. Iegūto darbu analīze (2 min).

Skolotājs kopā ar skolēnu pārskata paveikto, kopīgi tos pārrunā un izvērtē, kā arī analizē, ko darba procesā paveicis veiksmīgāk un ko sliktāk.

7. Pārdomas (3 min.)

Skolotājs:

Ko mēs šodien iemācījāmies stundā?

Kas tev patika visvairāk?

Kas radīja grūtības?

Paldies par nodarbību!

8. Secinājums - vispārinājums.

“Bērnu spēju un dāvanu izcelsme ir rokas stiepiena attālumā,” rakstīja V.A. Sukhomlinskis. Tā nav nejaušība, ka lielākā daļa bērnu ar invaliditāti nodarbojas ar mākslu un amatniecību un tēlotājmākslu. Tas palīdz attīstīt roku motoriku, paplašina redzesloku, padziļina izpratni par mākslu un māca to izbaudīt.. Katra bērna un skolotāja tikšanās ir sava veida dzīves mācība, labestības mācība. Bet pats svarīgākais ir tas, ka pieaug bērna brīvības pakāpe attiecībā pret apkārtējo pasauli, pieaug viņa optimisms un pašapziņa, notiek viņa adaptācija sabiedrībā.

Nodarbības bērniem invalīdiem Atšķirībā no klasēm ar parastiem bērniem, tās ir vairāk socializētas, ir daudz atkāpju, kas saistītas ar dzīvi, vidi, sabiedrību. Skolotājam, kurš strādā ar šādiem bērniem, jābūt iejūtīgam pret visiem notikumiem, kas satrauc bērnu un ģimeni. Mācot bērnus, pats skolotājs no viņiem mācās gribasspēku, līdzjūtību, pārdomā savas dzīves pozīcijas.

Ja apmācību un audzināšanas procesā skolotājs izmanto efektīvus pedagoģiskos un korekcijas paņēmienus, tad pārkāpumi lielā mērā tiek kompensēti. Bet pats galvenais – pieaug bērna brīvības pakāpe attiecībā pret sabiedrību, pieaug viņa optimisms un pašapziņa, notiek adaptācija sabiedrībā.

Jeļena Kaseva
Invalīdu dienas atklātā nodarbība vecākajā grupā “Labestība izglābs pasauli”

"Laipnība izglābs pasauli"

Mērķi:

Atmodiniet bērnos līdzjūtību, vēlmi palīdzēt slimiem cilvēkiem un invalīdiem.

Veidot priekšstatus par labestību, labajiem darbiem, to nozīmi cilvēka dzīvē;

Veidot zināšanas par to, kam vajadzīgi labie darbi;

Smalko motoriku attīstīšana.

Priekšdarbi: origami “sirdiņu” veidošana, sarunas ar bērniem par laipnību un pieklājību.

STROKE NNOD

Ievada daļa

Bērni skatās ilustrācijas pie galdiem.

Lasot dzejoli “Nav grūti būt pieklājīgam un laipnam”

Pieklājīgs un laipns

Nav grūti būt.

Jums vienkārši jāpievērš uzmanība cilvēkiem.

Vecis, veca kundze

Braucot ar autobusu

Vai tramvajā

Vieta, kur dot ceļu.

Novēlu jums labu veselību

Tuvu visiem, kad tiekamies

Un "visu labāko"

Izejot no mājām.

Vienmēr esi kārtīgs

Tīra un mazgāta,

Lai visi vēlas

Runāt ar jums.

Vecmāmiņa un mamma

Nav atgādinājuma

Nekavējoties palīdziet

Un jūsu rotaļlietas

Nepieciešamās lietas

Laicīgi uz vietu

Notīriet no grīdas.

Nešūpojiet kājas

Sēžu pusdienās

Un nerunā

Kad zupa ir mutē.

Aizsargājiet visus vājos

Pieklājīgs un laipns

Nav grūti būt.

Viss, kas jums nepieciešams, ir noteikumi

Zināt un darīt.

Šo noteikumu ir daudz

Labi bērniem

Tu un es esam kopā

Mācīsimies.

Puiši, paskatieties uz galda, tur ir zieds, tam ir septiņas daudzkrāsainas ziedlapiņas, no kuras pasakas ir šis zieds? (Valentīna Katajeva “Zieds - septiņi ziedi”). Kādu slavu saka Žeņa, noplēšot ziedlapiņu?

Lidot, lidot, ziedlapiņa,

Caur rietumiem uz austrumiem,

Caur ziemeļiem, caur dienvidiem,

Pēc apļa izveidošanas atgriezieties.

Tiklīdz jūs pieskaraties zemei ​​-

Lai būtu manuprāt vadīja.

Paskaties, Zhenya atstāja ziņojumu uz zieda:

“Sveiki “pasaciņu” grupas bērni, jūs droši vien jau zināt manus piedzīvojumus, man jums ir liels lūgums, mans draugs ir nonācis nepatikšanās, viņš ir pārstājis būt laipns, pieklājīgs un līdzjūtīgs zēns, visi viņa draugi ir pagriezušies viņi vēršas pret viņu, palīdziet viņam.”

Puiši, vai mēs varam palīdzēt zēnam?

Bet pirms palīdzam, noskaidrosim, vai paši esam laipni, pieklājīgi un atsaucīgi?

Pedagogs: Kādi pieklājības un laipnības noteikumi ir apspriesti dzejolī? (atdodiet savu vietu vecākiem cilvēkiem, sasveicinieties, satiekoties, atvadieties aizejot, esiet tīri un kārtīgi, nemētājiet ar rotaļlietām, ēdiet uzmanīgi, nekliedziet, nekaujieties)

Kādus vēl pieklājības noteikumus jūs zināt?

(Bērnu atbildes)

Pedagogs: Kas ir labi?

Viss ir pozitīvi, labi, noderīgi.

Atsaucība, emocionāla attieksme pret cilvēkiem, vēlme darīt labu citiem.

Pedagogs: Paskaties, Žeņa pameta kastīti, lai uzzinātu, kādus labus vai darbus tu jau esi izdarījis.

Ievietojiet kastē tik daudz ziedu, cik esat izdarījis labus darbus. (Ja viņš ir neapmierināts, mēģiniet atrast laipnību mazākajos labos darbos.)

Galvenā daļa

Pedagogs: Puiši, atcerieties, kādai vēlmei meitene iztērēja savu pēdējo ziedlapiņu. Viņa palīdzēja Vitai piecelties. Ir cilvēki, kuriem īpaši vajadzīgs siltums, rūpes, labestība – tie ir invalīdi, cilvēki ar invaliditāti. Tie ir cilvēki, kuri veselības dēļ nevar patstāvīgi pārvietoties, neredz un nedzird, kā arī nevar par sevi parūpēties. Tāpēc mums par tiem ir jārūpējas.

Tagad mēs redzēsim, kādi cilvēki viņi ir, kādi viņi ir.

Skatoties prezentāciju “One World for All”, skan mūzika.

Kā mēs varam palīdzēt šiem cilvēkiem?

Bērni:- Atnes ēdienu.

Palīdziet šķērsot ceļu.

Palīdzi it visā, esi uzmanīgs.

Paskatieties, puiši visās šajās fotogrāfijās, bērni ir laimīgi, jo viņi nav vieni, viņiem ir uzticami, lojāli draugi un viņu vecāki blakus, viņi var sportot, iet skolā, dejot, dzīvot parastu dzīvi, vienkārši tāpat kā tu un es.

Pedagogs: Spēlēsim spēli "Palīdzi draugam".

Vienam bērnam aizsienam acis, otrs bērns vada viņu cauri šķēršļiem.

Pāri mainās.

Kā jūs jutāties, kad jūs vadīja? Vai tu uzticējies savam draugam?

(Bērnu atbildes).

Pedagogs: Puiši, joprojām ir cilvēki, kuri vispār neko neredz.

Puiši, vai jūs zināt, ka neredzīgiem cilvēkiem palīdz īpaši apmācīti suņi-pavadoņi, kas palīdz saimniekam orientēties apkārtējā pasaulē un brīvi pārvietoties.

Skatoties prezentāciju “Pasaule suņu acīm”, skan mūzika.

Kā palīdzēt neredzīgam cilvēkam uz ielas?

Šķērsojot ielu, pie ieejas pie mājas ieejas, veikala.

Iepazināmies ar Bērnu tiesību konvenciju (demonstrācija). Kas tev pienākas? Bērnam ir tiesības uz vārdu, aprūpi, apģērbu, pārtiku, un arī šādiem bērniem ir tiesības. Tiesības uz īpašu aprūpi un apmācību. (Bilde).

Beigu daļa

Pedagogs: Mēs visi esam vienlīdzīgi, tie, kas var staigāt vai ne, redz vai neredz, mums ir jāizturas pret visiem laipni, ar cieņu un jāpalīdz, ja viņiem nepieciešama mūsu palīdzība.

Secinājums - jādraudzējas ar visiem bērniem, neatkarīgi no viņu slimības!

Puiši, atcerieties, ko Žeņa mums lūdza darīt? Palīdziet zēnam kļūt laipnam un līdzjūtīgam.

No sirds dāvināsim lielu kartiņu.

Vai jūs domājat, ka, kad viņš tos ieraudzīs, viņš kļūs laipns?

Veidojot origami pastkartes “Sirds”, tiek atskaņota dziesma “Funtik par draudzību”.

Pedagogs: un tagad es lūdzu jūs izpildīt ļoti svarīgu uzdevumu, lai noskaidrotu, vai jūs visu sapratāt no mūsu šodienas sarunas, meitenes uzņem "meitenes" attēlu, zēni - "puika" un pievienojiet to izcirtumam. Jautra “meitene” vai “zēns” visu saprata, skumja neko nesaprata.

Publikācijas par šo tēmu:

“Laipnība izglābs pasauli” - Tolerances diena bērnudārzā"Laipnība izglābs pasauli". Mērķis: iepazīstināt skolēnus ar jēdzienu “tolerance”, tā izcelsmi, nozīmi un veidošanās nozīmi.

Ceļojumu spēles “Laipnība izglābs pasauli” scenārijs Mērķis: radīt apstākļus, kas veicina morālo īpašību veidošanos: laipnību, cilvēcību, gatavību palīdzēt tuviniekiem un tiem, kam tā nepieciešama.

Nodarbības kopsavilkums “Laipnība izglābs pasauli” Priekšmets. "Laipnība izglābs pasauli". Sagatavoja skolotāja: Belikova Irina Grigorievna. Mērķis: veidot bērnos priekšstatu par laipnību, kā.

Tiešas izglītojošas aktivitātes vecākajā grupā “Laipnība” Mērķis: iemācīties būt atturīgam, pieklājīgam un draudzīgam, attīstīt sakarīgu runu, strādāt pie runas izteiksmīguma; jēdziena definīcija.

Projekta dalībnieki: skolotāji, vidusskolēni, vecāki. Īstenošanas periods: viens akadēmiskais gads Projekta veids: ilgtermiņa Projekta aktualitāte.

Pedagoģiskais projekts "Laipnība izglābs pasauli" Atbilstība: Projekta aktualitāte ir saistīta ar nepieciešamību veidot draudzīgas attiecības un attīstīt bērnos morālās īpašības.

Gaismas sensoro telpu aprīkojuma izmantošana darbā ar bērniem ar autismu.

Ievads

Bērniem, kuriem diagnosticēts autisms, nepieciešama ilgstoša korekcija, kas var ilgt vairākus gadus. Strādājot ar šādiem bērniem, ir svarīgi, lai korekcijā piedalās vecāki. Pēc kontakta nodibināšanas ar bērnu iekārtu var sākt aktīvi lietot. Un kontakta nodibināšanas laikā aparatūra ir vide, kurā bērns pielāgojas un pierod pie aparatūras un speciālista - psihologa. Aprīkojums ir liela izmēra un spilgtās krāsās, kas ir papildu stimuls bērnam sākt darbību vai manipulācijas ar šo aprīkojumu.

1 nodarbība.

Mērķis: bērna emocionālo reakciju attīstība.

Uzdevumi:

Aprīkojums: sajūtu taka, rotaļu taka, rotaļu panelis “ezītis”.

Nodarbības gaita:

Ir nepieciešams izstrādāt noteiktus nodarbību rituālus:

1. Bērnam tiek piedāvāts iekļūt telpā pa sensoro ceļu, lai stimulētu taustes sajūtas (pēdu terapija). Pēc tam, kad bērns ir iemācījies veikt šo darbību, sensoro ceļu var aizstāt ar rotaļu ceļu, kas rada papildu neērtības un izraisa bērnā emocionālas reakcijas, un, ja rodas grūtības, psihologs piedāvā bērnam palīdzību (izstiepj roku vai mutiski). stimulē bērnu), kas izraisa mijiedarbību starp bērnu un psihologu.

2. Speciālists un bērns pieiet pie rotaļu paneļa “ezis”. Psihologs aicina bērnu noņemt attēla elementus (ezis, ķepas, loki). Pirmo reizi psihologs visas darbības veic pats, mutiski izskaidrojot bērnam savu rīcību. Tad psihologs aicina bērnu veikt tādas pašas darbības, vienlaikus vienmēr mutiski paskaidrojot, ko bērns dara. Nodarbības laikā psihologam pastāvīgi jāatlīdzina bērns par jebkādām darbībām, stimulējot turpmāko darbību. Stimulēšana var būt verbāla (uzslavēšana, apstiprinājums, vienmēr emocionāla) un neverbāla (glāstīšana uz muguras, galvas, rokas). Bērnam vienmēr tiek dots laiks taktili izpētīt materiālus uz paneļa. Vienlaikus psiholoģe skaidro, ko bērns lieto un kādas gaidāmās emocijas un sajūtas bērns var piedzīvot šajā laikā. Psihologs arī izrunā pētāmo objektu formu un krāsu. Pētot priekšmetus, psiholoģe arī parāda, kā vēl var izmantot komplektā esošās lietas. Piemēram, somā ir priekšmeti, ar kuriem var masēt rokas un apakšdelmus. Vispirms psihologs paņem bērna rokas un parāda, kā to var izdarīt, pēc tam tiek lūgts bērnam pašam veikt masāžu. Pēc objektu izpētes psihologs uz paneļa saliek attēlu, vienlaikus analizējot savu darbību un rezultātu (klīrings, ezis). Pēc tam bērnam tiek lūgts pašam izveidot bildi, pasakot, ko bērns dara un kam jānotiek viņa darbības rezultātā. Pēc veiktajām darbībām psihologs izrāda emocionālu reakciju (prieku, apbrīnu), stimulējot bērnu līdzīgām reakcijām. Tālāk bērnam tiek piedāvāta izeja no aktivitātes pa sajūtu taku vai rotaļu taku. Nodarbības laikā notikušo skaidro psiholoģe, uzsverot panākumus un sasniegumus, jautājot, vai patika un vai viņš nāks vēl.

Nodarbība Nr.2.

Mērķis: bērna emocionālo reakciju un mijiedarbības prasmju attīstība.

Uzdevumi:

1. Izraisīt interesi par veicamo darbību;

2. Stimulēt bērna reakcijas, mijiedarbojoties ar psihologu;

3. Izraisīt bērna pozitīvo emocionālo reakciju pārsvaru aktivitātes laikā.

Aprīkojums: sajūtu taka, rotaļu taka, milzu piramīda, spēļu komplekss “Met gredzenu”, komplekts “Sienāzis”.

Nodarbības gaita:

Bērns kabinetā ienāk pa sajūtu taku vai pēdām no komplekta “Sienāzis”. Pastaigas laikā psiholoģe stāsta par to, pa kādu polsterējumu bērns staigā un ko var just, kāpjot uz spilventiņiem ar dažādiem pildījumiem. Tajā pašā laikā psihologs vienmēr piedāvā bērnam palīdzību, veidojot taustes kontaktu. Ja bērns ļaujas paņemt aiz rokas, psihologs bērnam var piedāvāt dažāda izmēra un arī atšķirīgas bumbiņas uz tausti. Šim nolūkam varat izmantot arī gredzenus no spēles komplekta “Met gredzenu”. Jūs varat masēt rokas ar bumbiņām. Vispirms psihologs masē bērnu, tad aicina bērnu masēt sevi, savukārt psihologs izrunā visas bērna darbības un gaidāmās sajūtas, tad psihologs aicina bērnu masēt psihologu, kas ir svarīgs mijiedarbības elements. Tajā pašā laikā psihologs iedrošina un emocionāli stimulē visas bērna darbības, emocionāli apstiprinot, priecājoties par viņa rīcību.

Aktivitātes, kuras var piedāvāt bērnam, izmantojot gredzenus no spēļu kompleksa “Met gredzenu”. Psihologs paņem gredzenu, caur to skatās uz bērnu, un jūs varat koncentrēt bērna uzmanību uz sevi, izmantojot skaņas signālu ("peek-a-boo", "kur es esmu" un citi). Pēc tam bērnam tiek lūgts veikt tādas pašas darbības.

Piramīda ir milzis. Psihologs parāda bērnam un aicina kopīgi izjaukt milzu piramīdu. Šajā gadījumā bērna rīcību iedrošina un pārrunā psihologs (noņemto gredzenu krāsa, forma). Pēc piramīdas izjaukšanas psihologs tiek lūgts to salikt tādā pašā formā, kādā tā bija.

Bet vispirms bērns tiek aicināts aplūkot bērnu piramīdas gredzenos, tāpat kā tas bija ar gredzeniem no komplekta “Met gredzenu”. Ja bērns izpilda visus norādījumus, tad psihologs lūdz viņam izpildīt mutiskus norādījumus bez modeļa, savukārt psihologs izrunā visas darbības. Ja bērnam ir grūti, psihologam jāparāda rīcība, kas bērnam būtu jāveic. Tajā pašā laikā psihologam ir emocionāli jāstimulē un verbāli jāpastiprina visas bērna darbības. .

Nodarbība Nr.3

Mērķis:

Uzdevumi:

1. Izraisīt interesi par veicamo darbību;

2. Stimulēt bērna reakcijas, mijiedarbojoties ar psihologu;

Aprīkojums: sajūtu taka, rotaļu trase, galda vanna spēlēšanai ar ūdeni un smiltīm

Nodarbības gaita:

Bērns ieiet nodarbībā pa sajūtu ceļu un iegrimst nodarbības atmosfērā. Tālāk psihologs paņem bērna rokas un masē tās ar zīmuli, zīmējot uz bērna plaukstām un pirkstiem ģeometriskas figūras un svētku logotipus, kas bērnā izraisa pozitīvu reakciju.

Šajā gadījumā psihologs izrunā darbības, pēc tam bērnam tiek lūgts veikt darbības patstāvīgi, psihologs izrunā bērna darbības. Tad bērns tiek lūgts darīt to pašu psihologa rokās. Šīs darbības ir svarīgas nodarbības laikā, jo liecina par bērna uzticēšanos psihologam un gatavību mijiedarboties. Tālāk bērns tiek aicināts pāriet uz rotaļu ar ūdeni un smiltīm (ūdenssmilšu terapijas komplekta elementi var atšķirties atkarībā no bērna vecuma un interesēm).

Psihologs dod bērnam iespēju izpētīt smilšu un ūdens īpašības. Psihologs rāda, ka ūdeni var ieliet, savācot plaukstās, rādot, ka tas var tecēt caur pirkstiem, ja iepļaukāt, tas rada skaņas, ja ieliek roku ūdenī, tas ir redzams, jo... caurspīdīgs. Bērns tiek aicināts darīt to pašu. Ja bērns pats to nevēlas darīt, psihologs satver bērna roku un dara to kopā ar viņu, runājot caur bērna rīcību un iespējamām sajūtām. Ir svarīgi novērot bērna emocionālās reakcijas, sakot (jums patīk, ir jauki, ūdens ir auksts). Tiek pētītas arī smilšu īpašības (čaukst, tek caur pirkstiem, uz tām var zīmēt, var paslēpt roku un neredzēt). Parasti smiltis izraisa lielu interesi, un bērns ilgstoši pēta to īpašības, kas ļauj psihologam, runājot cauri bērna darbībām, novērot viņa reakcijas šo darbību laikā. Pēc tam, kad bērns ir izpētījis ūdens un smilšu īpašības, varat piedāvāt bērnam šādu uzdevumu: paslēpties smiltīs, izmantojot pirkstus, otu (pēc bērna pieprasījuma), oļus vai gliemežvākus vai pogas. Vispirms psiholoģe parāda, kā to var izdarīt, tad aicina bērnu to darīt, sakot, ka objekts nav redzams, mēs to paslēpām, to var atrast. Pēc tam, kad esam atraduši priekšmetu, to arī lūdz darīt ūdens vannā, savukārt psiholoģe saka, ka objekts ir redzams, ka tas ir slapjš, ka tas ir ūdenī, ka to var izņemt. Tajā pašā laikā psihologam ir emocionāli jāstimulē un verbāli jāpastiprina visas bērna darbības. Pēc nodarbības beigām bērns tiek aicināts pamest nodarbību, izmantojot sajūtu celiņu vai rotaļu taciņu pēc paša izvēles (svarīgi, kādu izvēli bērns izdara - vai viņš ceļu atkārto vai katru reizi maina savu izvēli).

Nodarbība Nr.4

Mērķis: taustes sajūtu attīstība un spēja rīkoties saskaņā ar norādījumiem

Uzdevumi:

1. Izraisīt interesi par veicamo darbību;

2. Stimulēt bērna reakcijas, mijiedarbojoties ar psihologu;

3. Izraisīt bērna pozitīvu emocionālo reakciju pārsvaru darbības procesā;

4. Roku smalko motoriku attīstīšana

Aprīkojums: sajūtu taka, rotaļu trase, izglītojošs bruņurupucis

Nodarbības gaita:

Bērns ieiet nodarbībā pa sajūtu ceļu un iegrimst nodarbības atmosfērā. Tālāk bērnam tiek paskaidrots, ka esam atbraukuši ciemos pie bruņurupuča. Psihologs kopā ar bērnu pēta bruņurupuci, pievērš bērna uzmanību, kur ir tā acis, galva, kādā krāsā tās ir utt. Pēc tam bērnam tiek lūgts parādīt, kur atrodas bruņurupuča “ķermeņa daļas”. Ja rodas grūtības, psihologs paņem bērna roku un kopā ar viņu parāda tās ķermeņa daļas, kuras psihologs nosauc. Tālāk psihologs parāda, ka bruņurupucim ir dažādi slāņi, sāmi izvēlas vienkāršu - klīringu. Vispirms psihologs parāda bērnam darbības, kas viņam jāveic, piemēram: uz zila uzlīmē zilas figūriņas, uz dzeltenas – dzeltenas figūriņas utt., tad psihologs iesaka bērnam to darīt patstāvīgi vai kopā – ja bērnam ir grūtības. . Šis uzdevums ļauj attīstīt krāsu atšķirību, smalko motoriku, spēju rīkoties pēc pieauguša cilvēka norādījumiem. Kad visi krāsu lauki ir aizpildīti, psiholoģe aicina bērnu visu sakopt un sakārtot. Šis ir būtisks nodarbības elements, kad pēc spēles visu noliek savās vietās, kas bērnam ir pierādījums, ka nodarbība ir pabeigta un bērns palīdz pieaugušajam, par ko jāizrunā psihologs un ko atbalsta emocionālas reakcijas.

Pēc nodarbības beigām bērns tiek aicināts pamest nodarbību, izmantojot sajūtu celiņu vai rotaļu taku, pēc kura izvēlēties

Nodarbība Nr.5

Mērķis: taustes sajūtu, smalko motoriku un krāsu un formu diferenciācijas attīstība

Uzdevumi:

1. Izraisīt interesi par veicamo darbību;

2. Stimulēt bērna reakcijas, mijiedarbojoties ar psihologu;

3. Izraisīt bērna pozitīvu emocionālo reakciju pārsvaru darbības procesā;

4. Roku smalko motoriku attīstīšana

5. Izveidojiet krāsu diferenciāciju

Aprīkojums: sajūtu taka, rotaļu trase, didaktiskais bruņurupucis, rotaļu panelis “ezītis”.

Nodarbības gaita:

Pēc nodarbības beigām bērns tiek aicināts pamest nodarbību, izmantojot sajūtu celiņu vai rotaļu taku, pēc kura izvēlēties

Psihologs skaidro nodarbībā notikušo, uzsverot panākumus un sasniegumus, jautājot, vai patika un vai viņš nāks vēl.

Metodiskie ieteikumi speciālistiem un vecākiem, kuri audzina bērnus ar cerebrālo trieku. Satur vingrojumu komplektus, kuru mērķis ir attīstīt roku smalkās motorikas (pirkstu vingrošana, rotaļas rokām ūdenī, ritmiska kustību organizācija)

Nodarbību cikls skolotājam-psihologam ar īpašām vajadzībām un bērniem invalīdiem. Mērķi:

  • Paplašiniet savu izpratni par mežu (celiņš, čiekuri).
  • Attīstīt rupjo un smalko motoriku.

Nodarbību cikls skolotājam-psihologam ar īpašām vajadzībām un bērniem invalīdiem. Mērķi:

  • Paplašiniet savu izpratni par kosmosu (zvaigznāji, Saules sistēma, planētas, meteorīti, komētas).
  • Stiprināt saskarsmes prasmes, spēju sazināties ar vienaudžiem un ievērot spēles noteikumus.
  • Attīstīt rupjo motoriku, orientēties telpā, koordinēt kustības ar mūziku.
  • Attīstīt iztēli, domāšanu, atmiņu, uzmanību.
  • Aktivizējiet vārdu krājumu par tēmu (kosmodroms, mēness roveris, zvaigznājs, meteorīts).
  • Atbrīvojiet psiholoģisko un muskuļu sasprindzinājumu, samaziniet trauksmes līmeni.

Dators attīsta ne tikai izziņas procesus, bet arī roku-acu koordināciju, telpisko iztēli un radošās spējas. Attīstās skolēnu aktivitāšu brīvprātīgs regulējums: spēja strādāt saskaņā ar dotajiem noteikumiem un prasībām, emocionālo impulsu ierobežošana, spēja plānot savu rīcību un paredzēt tās rezultātus.

Mērķis: attīstīt pirmsskolas vecuma bērniem ar invaliditāti kultūras un higiēnas prasmes un pašaprūpes prasmes.

Metodiskā izstrāde risina izglītības, izglītības un korekcijas problēmas.

Bērnu ar invaliditāti psiholoģiskā un pedagoģiskā atbalsta pasākumu īstenošanas galvenais mērķis ir radīt sociāli psiholoģiskus apstākļus, lai palielinātu mācīšanās efektivitāti un skolēnu psiholoģisko attīstību skolas mijiedarbības situācijās, pārejot uz jauniem izglītības standartiem.

Materiāls palīdz veidot vispārēju priekšstatu par profesijām. Sekmīgi nokārtots pārbaudījums korekcijas klasē.

Nodarbības mērķis ir trenēt uzmanību.

Nodarbības mērķis ir ar spēļu tehnoloģijām harmonizēt vecākā pirmsskolas vecuma bērnu ar garīgās atpalicības un attīstības traucējumiem personību.

Korekcijas un attīstības nodarbību kopsavilkums ar bērnu ar TMDD, Djagileva E.A., sociālā darba speciāliste. Valsts autonomā Sverdlovskas apgabala iedzīvotāju sociālo pakalpojumu iestāde “Visaptverošais sociālo pakalpojumu centrs Baikalovskas rajona iedzīvotājiem”.

  • -izveidot acu kontaktu;
  • radīt bērnam pozitīvu emocionālo stāvokli.